Kocioł STALMARK EKO PIONIER 17 kW


EkoPionier to kocioł dedykowany do niskich i ciasnych kotłowni. Zastosowany w urządzeniu palnik żeliwny pozawala wysoko efektywne spalać eko-groszek. Dzięki ułożeniu pionowych kanałów grzewczych kocioł osiągną wysoką sprawność cieplną. EkoPionier został wyposażony w nowoczesny sterownik obsługujący cztery niezależne układy grzewcze oraz jeden zawór mieszający.


W kotle Stalmark EKO PIONIER można stosować paliwo:- węgiel kamienny sortyment: groszek o granulacji 5-32mm (wilgotność mniejsza niż 9%, zawartość popiołu do 10%, zawartość części lotnych 28-40%)


Kocioł EKO PIONIER został opracowany na podstawie nowoczesnych osiągnięć technicznych.
Eko Pionier jako konstrukcja gięta i spawana, wyposażony jest w wodny korpus wykonany z atestowanej blachy kotłowej o grubości 6mm. Pomiędzy obudową, a wymiennikiem kotła zastosowany jest materiał izolacyjny typu wełna mineralna.


Proces spalania następuje dzięki automatycznemu przesuwaniu paliwa podajnikiem ślimakowym do żeliwnego palnika retortowego. Spalanie jest wspomagane wymuszonym nadmuchem powietrza. Komora paleniska jest wyłożona dodatkowymi płytami, w celu podniesienia temperatury oraz efektywności spalania. Wytworzony popiół jest przesuwany na krawędzie palnika po czym spada do popielnika. Paliwo jest automatycznie pobierane dzięki zamocowaniu na kotle sterownikowi.Producent udziela gwarancji na kocioł typu EKO PIONIER od daty sprzedaży na okres:

  • 5 lat na szczelność wodną wymiennika
  • 2 lata na osprzęt tj.: podajnik,motoreduktor, sterownik, silnik, kosz
  • 1 rok na czujnik wylotu spalin i osłonę drzwiczek paleniska

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 17 kW

  • Marka: STALMARK
  • Kod produktu: EKO PIONIER
  • Stan magazynowy: Dostępny w ciągu 3-5 dni
  • 11 000,00zł

  • Netto: 8 943,09zł

Powiązane produkty

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 20 kW

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 20 kW

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 20 kWEkoPionier to kocioł dedykowany do niskich i ciasnych kotłowni. Zastosowany w urządzeniu palnik żeliwny pozawala wysoko efektywne spalać eko-groszek. Dzięki ułożeniu pionowych kanałów grzewczych kocioł ..

11 500,00zł Netto: 9 349,59zł

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 10 kW

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 10 kW

Kocioł STALMARK EKO PIONIER 10 kWEkoPionier to kocioł dedykowany do niskich i ciasnych kotłowni. Zastosowany w urządzeniu palnik żeliwny pozawala wysoko efektywne spalać eko-groszek. Dzięki ułożeniu pionowych kanałów grzewczych kocioł osiągną wy..

10 100,00zł Netto: 8 211,38zł

Kocioł STALMARK EkoVegas 18 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 18 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 18 kWKocioł STALMARK EkoVegas to nowoczesne urządzenie grzewcze, przystosowane do spalania ekogroszku. Dzięki zastosowaniu poziomego wymiennika, kocioł staje się urządzeniem prostym w czyszczeniu. EkoVegas posiada wylot spali..

10 980,00zł Netto: 8 926,83zł

Kocioł STALMARK EkoVegas 22 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 22 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 22 kWKocioł STALMARK EkoVegas to nowoczesne urządzenie grzewcze, przystosowane do spalania ekogroszku. Dzięki zastosowaniu poziomego wymiennika, kocioł staje się urządzeniem prostym w czyszczeniu. EkoVegas posiada wylot spali..

11 520,00zł Netto: 9 365,85zł

Kocioł STALMARK EkoVegas 30 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 30 kW

Kocioł STALMARK EkoVegas 30 kWKocioł STALMARK EkoVegas to nowoczesne urządzenie grzewcze, przystosowane do spalania ekogroszku. Dzięki zastosowaniu poziomego wymiennika, kocioł staje się urządzeniem prostym w czyszczeniu. EkoVegas posiada wylot spali..

12 870,00zł Netto: 10 463,41zł